Garanti ve İade

İade Süreci

 

Tuanakimya.com'da memnuniyetiniz bizim için ilk sırada yer aldığından, öncelikle iade edilmesi gerekmeyecek kalitede ürünleri tedarik etmenin ve sitemizde satışa sunmanın ilk hedefimiz olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Yaptığımız tüm kalite çalışmalarına rağmen, sizin memnuniyetinizi sağlayamayan ürünleri de iade prosedürlerine uygun şekilde, size fazla zahmet yaratmadan, en kolay ve en hızlı şekilde iade almak ve paranızın en hızlı şekilde tekrar hesaplarınıza geçmesini sağlamak, bizim için en az satış yapmak kadar önemli bir hedeftir.

 

Bugüne dek gönderimini yaptığımız 1 milyonun üzerinde ürün arasında müşterilerimiz tarafından iadesi tamamlanamamış ya da memnuniyetsizlikle tamamlanmış tek bir alışveriş bulunmamaktadır.

 

Amacımız sadece iyi bir alışveriş sitesi olmak değil, uzun yıllar favorileriniz arasında yer alacak bir alışveriş deneyimi yaratmaktır. Geride kalan 11 yıl, kaliteye ve müşterilerimize verdiğimiz değerin bir sonucudur.


  


 

Ürünleri Teslim Alırken Dikkat!

Değerli müşterimiz, ne değerli şahsınızın/firmanızın, ne de Tuanakimya.com'un maddi zarar görmemesi için, öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli konu, kargoları teslim alırken, yapacağınız kontrollerdir.

Bu nedenle, ürünlerinizi teslim alırken, açmadan önce, lütfen öncelikle dış ambalajı kontrol edin. Yırtık, patlak, sürüklenmiş, ıslak ambalajları teslim almayın ve kargo görevlisine tutanak tutturun.

Ambalajın dış görünümünde bu sorunların hiçbiri görünmüyorsa, yine de kargonuzu, mutlaka kargo görevlisinin yanında açın ve ürünlerinizi kontrol edin. Hasarlı ürün olması durumunda, kargodan kesinlikle teslim almayın ve tutanak tutturun.

Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız, bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözümlenecektir.

Gönderilen ürünün kargoda hasar görmesi ve sizin bu ürünü teslim almanız durumunda, hiçbir şekilde kargo firmasından hak talep edilememekte ve bu nedenle, hiçbir şekilde iade ve değişim yapılamamaktadır.


İade Süreci Nasıl Başlar?
 
Tuanakimya.com'dan satın aldığınız ürünleri iade etmek için, hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Kullanıcı Menüsü içinde yer alan Siparişlerim sayfasından, siparişinizle ilgili İade ve İptal İşlemleri butonuna tıklayarak, iade talebinizi başlatın.
 

İade talebiniz incelenerek, iade şartlarına uygun olup, olmadığı belirlenecek ve uygunsa, iade talebiniz onaylanacak, iade şartlarına uygun değilse, reddedilecektir.

 

İadenizle ilgili onay aldıktan sonra, ürünleri kargoya verebilirsiniz.

 

Dikkat! Tuanakimya.com kullanıcı menüsü üzerinden iade talebi başlatılmamış ve onaylanmamış olan iadeler, kargo ile gönderilse dahi, kabul edilmeyecektir. 

 

 

 

İade Koşulları Nedir?

 

İade edeceğiniz ürünleri, öncelikle sitemizdeki iade talebini doldurup, iadeniz için onay aldıktan sonra iade edebilirsiniz. İade formu doldurulup, onay almamış iadeler teslim alınamamaktadır.

 

İade kargolarınızı Yurtiçi kargo ile gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderilen kargolar,  farklı bir alıcı adına gönderilen iadeler ve kargo ücreti aşağıdaki şartlara uygun gönderilmeyen iadeler teslim alınamamaktadır.

 

Faturanın üzerinde yer alan iade kısmını doldurarak, iade ürünlerle birlikte gönderin. Aksi takdirde, iade işlemi yapılamayacaktır.

 

İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde yer alan "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır.  gıda hammaddeleri, silikon kalıplar, kişisel hijyen ürünleri, kozmetik hammaddelerinin iadesi, Cayma Hakkı süresi dahilinde de yapılmamaktadır.


Alıcı Firma Adı
 
Tuana Aroma Esans Kimya San.Tic.Ltd.ŞTİ

HACI YUSUF MESCİT MAHALLESİ YENİ ŞEKERCİLER SİTESİ ÖZ KAFA SOKAK NO:1/A KARATAY/KONYA/TÜRKİYE

Tel: +90 (332) 342 74 92


Ürün İade Süresi
 
Aldığınız ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren, yasal süre olan 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

 

Kargo Ücreti
 
Ürün kusurlu ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacak, iade işlemi müşteri kaynaklı bir nedenden dolayı yapılıyor ise, kargo ücreti müşterimiz tarafından karşılanacaktır.

 

Cayma Hakkı Kullanılamayacak ve İade Kapsamı Dışında Kalan Ürünler
 
Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, gıda ürünleri, gıda hammaddeleri, kozmetik hammaddeleri, orijinal paketi hasarlı ürünler, aksesuarları eksik ürünler, kullanılmış ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 
 
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kopyalanabilir DVD, CD, VCD, silikon kalıp gibi ürünlerin iadesi ve değişimi yapılmamaktadır.

 

Ücret İade Süresi
 
Ücret iadesi, ürünler, fatura ve banka hesap bilgileriniz eksiksiz ve sağlam şekilde tarafımıza ulaştıktan sonra, 14 iş günü içerisinde, ödeme yapmış olduğunuz kanal aracılığı ile (kredi kartınıza ya da banka hesabınıza) iade edilecektir.
 
Ödeme işleminiz banka havalesi ya da kapıda ödeme yöntemi ile yapıldıysa, lütfen iade yapılacak banka bilgilerinizi iade formuna eksiksiz ve doğru giriniz.
 
Kredi kartı ile yapılan iadelerin ekstrenize yansıma süresi, bankaya göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 5 iş günü sürmektedir.
 
 


Para İadesi Konusunda Bilgilendirme
 
Para iade işleminiz tamamlandıktan sonra, tarafınıza eposta yoluyla para iadesi bilgisi gönderilecektir.
 
İade konusunda tarafımızdan bilgilendirildikten sonra, iade sürecini lütfen bankanızdan takip ediniz.

 

 
İademi Kargoya Teslim Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?
 
Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için, mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

 

 
Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi taktirde gönderi teslim alınmaz.
 
Ürün kusurlu ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacak, iade işlemi müşteri kaynaklı bir nedenden dolayı yapılıyor ise, kargo ücreti müşterimiz tarafından karşılanacaktır.

 

İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, ürün ve ürünle ilgili iade talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve detaylı şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

 

Yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olması durumunda, para iadeniz yapılacaktır.

 

 

 

 

Yapılan Para İadesini Hesabımda Göremiyorum. Ne Yapmalıyım?
 

Para iadeniz gerçekleştirildikten sonra, Tuanakimya.com'da kayıtlı eposta adresinize, para iadenizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili gönderilecektir.

 

Tuanakimya.com'da alışverişinizi hangi ödeme yöntemiyle yaptıysanız, para iadesi de aynı yöntemle iade edilecektir. Yani banka havalesi ile yaptıysanız, para iadeniz banka hesabınıza iletilecek, kredi kartı ile yaptıysanız, para iadeniz kredi kartınıza yapılacaktır.

 

Para iadesi, banka hesabınıza işlem yapıldıktan en fazla bir kaç saat içerisinde, kredi kartı ekstrenize ise, bankaya göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 5 gün içerisinde yansır.

 


İade tutarını hesaplarınızda ya da kredi kartı ekstrelerinizde göremediğiniz durumlarda,Tuanakimya.com kullanıcı menünüzdeki destek taleplerim bölümünden, dekont/ödeme ekran görüntüsü talebinde bulunabilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı olan eposta adresinize, gerekli bilgiler en kısa sürede gönderilecektir.

 

Tüm bu işlemlerden sonra, para iadenizin hesaplarınıza/kredi kartı ekstrenize yansıması konusundaki süreçleri bankanızdan takip etmenizi rica ederiz.

 

 

Taksitle Satın Aldığım Ürünlerin Para İade Süreci Nasıl İşliyor?
 

Tuanakimya.com'dan satın almış olduğunuz siparişinize ait para iade işlemlerinde, iade tutarının tamamı, alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınıza, tarafımızdan tek seferde ödenir.

 

İlgili banka, iade tutarını kredi kartınıza her ay taksitlendirerek yatırır.

yukarı
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4